Najlepsze kryminały PRL - lata 60.

 • Jacek Wołowski, Oset pleni się w mroku

  Jacek Wołowski, Oset pleni się w mroku

Lata 60. XX w. to pełen rozkwit tzw. kryminału milicyjnego. W tej serii publikujemy najciekawsze powieści kryminalne z tych lat.

 • Jacek Wołowski, Oset pleni się w mroku

  Tom 01. Jacek Wołowski, Oset pleni się w mroku

  Radiowóz milicyjny wracając z akcji uczestniczy w wypadku, do którego dochodzi wskutek rozrzucenia ma jezdni kulek z bolcami, czyli tak zwanych „ostów”. Dzień później ginie kapitan Suchy, wysłany do Zakopanego w celu rozszyfrowania grupy kierującej na terenie Polski przemytem dewiz i narkotyków. Na miejscu zdarzenia znaleziona zostaje metalowa kulka nabita ostrymi sztyftami, bliźniaczo podobna do tej z wypadku na szosie Kraków-Zakopane.

  Co łączy te dwie sprawy? Kto odpowiada za zamordowanie pracownika milicji? Czy akcja pod kryptonimem "Oset" się powiedzie?

   

   

   

 • Andrzej Kobar, Zielony volkswagen

  Tom 02. Andrzej Kobar, Zielony volkswagen

  Niemcy, Polska, lata powojenne. Trzech przyjaciół, dawnych agentów gestapo, planuje odzyskać ukryty w czasie wojny skarb. Problem polega na tym, że obecnie te tereny należą do Polski. O ile odzyskanie skarbu wydaje się łatwe, o tyle przewiezienie go przez granicę będzie o wiele trudniejsze. Z pozoru doskonały plan nie przewiduje jednak ciekawości i fantazji chłopca z Polski oraz nietypowej choroby pewnego starca. Czy mimo wszystko byłym agentom uda się odbudować dawny majątek? Czy dawne zbrodnie pozostaną niewykryte?

  2. tom "Najlepszych kryminałów PRL/Lata 60."

Script logo